Projekti

Skupina “Ribice” u listopadu prošle godine posjetila je Gradsku knjižnicu, te je na dar dobila slikovnicu Veliki-mali, Mali-veliki koja na pregledan način nudi prikaz raznih zanimanja. Svakodnevno razgledavajući slikovnicu djeca su se zanimala o pojedinim zanimanjima i postavljala brojna pitanja, to je dalo odgajateljima poticaj i ideju da krenu u projekt “Zanimanja”.
Roditelji su također  bili uključeni u ovaj projekt i većina ih se rado odazvala u kreiranju istoga.
Cilj projekta bio je djeci  približiti i proširiti uvide i spoznaje o društvenoj sredini, životu i radu ljudi, te postojanju različitih vrsta zanimanja, kao i o njihovoj međusobnoj povezanosti. U tu svrhu skupina je ugostila mnoge roditelje kako bi im predstavili svoja zanimanja, a isto tako posjećivali su roditelje na njihovim radnim mjestima. Tako su djeca između ostalog upoznala zanimanje pekara, prodavača, psihologa, vozača hitne, doktorice, vozača autobusa, informatičara, konobara,inžinjera šumarstva, lovca… Uključivanjem roditelja u ovaj projekt učili su se međusobnom prihvaćanju različitosti, jačali su interakciju, komunikaciju, aktivno slušanje, te su intenzivirali suradnju na relaciji vrtić-roditelj. Mnoštvo novih spoznaja pridonijelo je promicanju pozitivnih vrijednosti i stjecanju iskustva. Djeca su uvidjela kako su sva zanimanja jednako vrijedna ako se rade pošteno i s ljubavlju, jer svaki čovjek svojim radom doprinosi društvenom životu. Skupina se zahvaljuje svim sudionicima projekta, naročito roditeljima kao glavnim akterima istoga koji su svojim angažmanom uvelike pomogli djeci upoznati vrijednosti pojedinih zanimanja.
Fotografije možete pogledati ovdje.