Senjski vrtić drugi na olimpijadi u Novalji

tekst:Jadranka Štokić

NOVALJA
Na Olimpijskom festivalu dječjih vrtića Ličko-senjske županije Dječji vrtić Travica iz Senja osvojio je drugo mjesto. Natjecalo se 27 malih Senjana, u pratnji četiri odgojiteljice i pedagoginje vrtića. U Gradskoj sportskoj dvorani u Novalji ogledalo se šest dječjih vrtića. Prvo mjesto pripalo je ekipi vrtića Pahuljica iz Gospića, treći je bio vrtić Slapić iz Korenice. Fair play nagradu zaslužio je vrtić Mali medo iz Lovinca. U pet disciplina: trčanju na 50 metara, skoku u dalj, bacanju loptice, štafeti 4×25 m te malom nogometu za djevojčice i za dječake, natjecali su se i vrtići Ciciban Otočac te Carić iz Novalje.
Olimpijadu u Novalji organizirao je Hrvatski olimpijski odbor, kroz Ured za programe lokalnog športa i organizaciju Zajednice sportova Ličko-senjske županije.

Članak je prenesen sa web stranice: https://tunera.info/senjski-vrtic-drugi-na-olimpijadi-u-novalji/

OLIMPIJSKI FESTIVAL DJEČJIH VRTIĆA 2024.

MJESTO ODRŽAVANJA : NOVALJA
U EKIPI NAŠEG VRTIĆA SUDJELOVALO JE :
11 DJEVOJČICA
16 DJEČAKA

DISCIPLINE U KOJIMA SU OSVOJENE MEDALJE:

1. TRČANJE 50 M
MONIKA BIONDIĆ – SREBRO
LOVRO ŠTIMAC – SREBRO

2. ŠTAFETA 4X25 M
MONIKA BIONDIĆ – SREBRO
LOTA MIŠKULIN – SREBRO
REBEKA MUJAKOVlĆ – SREBRO
GABRIELA VIČIĆ – SREBRO

3. BACANJE LOPTICE
ALINA PRPIĆ – BRONCA
MATEJ GREGOVIĆ – SREBRO

>> Tablica osvojenih bodova po disciplinama i konačni plasman vrtića