Novi List

SENJ – Vrtiću doviđenja, škola me sada zove… pjevalo je 36 predškolaca vrtićaraca, uskoro đaka prvaka, na oproštajnoj priredbi u senjskom vrtiću Travica. Priredba koju su pripremili sa svojim tetama obilovala je pjesmom, plesom i recitacijama kojima su evocirali svoje vrtićke dana, od plača kada su prvi put došli u vrtić, do ujuška koji ne vole, a ipak su ga pojeli, sve do igre, veselja, novih znanja i prijatelja koje su stekli. Iz brojne publike nastupe svojih mališana ponosno su pratile mame, tate, braća i sestre, bake, djedovi… i burnim pljeskom nagrađivali svaku točku izvedenu na neposredan, simpatičan dječji način, a velik trud u pripremi djece za priredbu uložile su i tete iz vrtića koje kažu da su pomalo tužne što je druženju s ovom generacijom djece došao kraj. Ističu da je bilo tu puno igre, smijeha, plesa, a bilo je ponekad i suza… Ali sve su to zajedno uspješno prebrodili i uživali u svakom danu. Danas su jako ponosne na svoje predškolce i žele puno uspjeha u savladavanju budućih školskih zadaća.

– Nadamo se da će im u srcu zauvijek ostati lijepa sjećanja na vrtićke dane – kažu tete.

Predškolci su primili i vrtićke diplome, a emocija nije nedostajalo, »zaiskrile« su suze i u dječjim očima, ali i u očima njihovih teta jer ni jedan rastanak nije lak. Zahvalu roditeljima na suradnji te na povjerenju i podršci i lijepim uspomenama druženja s njihovom djecom uputila je ravnateljica Dubravka Glavaš.

– Puno uspjeha u školi, dragi naši predškolci! Bilo je lijepo družiti se i rasti s vama – rekla je ravnateljica.

 

Dorotea Prpić
19. lipanj 2023 08:02

Članak prenesen sa web stranice: Novi list