U okviru proslave Dana grada Senja obilježeni su 12. Dani vrtića

I ovoga puta pripremili smo zabavan, ali i poučan program. Sve je počelo u srijedu (24.4.) suradnjom s jednom pčelicom – našom bakom Ivonom Papić, koja je djeci  (i roditeljima) ispričala svoju priču „Marta u pčelinjaku“ i djecu uvela u svijet pčela. Idućeg se dana nastavilo s upoznavanjem života pčela uz pčelare Udruge „Drača“ koji su nam otkrili tajne pčelarstva. Svako je dijete kušalo med i za kući dobilo primjerak te slatke, a vrlo zdrave namirnice, a vrtićka kuhinja  donaciju meda. Nakon što smo naučili sve o pčelama, uputili smo se na put oko svijeta – gledajući istoimenu kazališnu predstavu Produkcije Z u Domu kulture. U petak smo nastavili s usvajanjem zdravih navika i dan započeli aktivno. Učili smo taekwondo pokrete uz mamu Sandru Šarić Samaržija i rasplesali se s voditeljicom zumbe – mamom Marinom Martulaš Nekić. Istog su dana predškolci posjetili gradonačelnika Juricu Tomljanovića, čestitali mu Dan grada i uručili mu dar koji su sami izradili – kalendar s dječjim crtežima i pravima djece. Program je završio u subotu, 27. 4., priredbom vrtićke djece – „Grade sretan ti rođendan“. Djeca su sa svojim odgajateljicama otplesali i otpjevali pjesme i počastili naš grad vedrinom i veseljem.