RADIONICA “Uvod u BRAIN GYM®”

U subotu, 15.listopada 2022. godine u Dječjem vrtiću „Travica“ održana je radionica “Uvod u BRAIN GYM®”.

Edukaciju i trening, kroz radionički oblik rada, vodila je Koraljka Žepec, prof.reh. i licencirani Brain Gym® instruktor.

Nazočni su upoznati s 26 Brain Gym aktivnosti (Gimnastika za mozak) kojima se pozitivno utječe na usklađen rad mozga i tijela. Takvo integrirano djelovanje dovodi do poboljšanja koncentracije, pažnje, motoričkih vještina, emocionalnog stanja, socijalizacije, predvještina i školskih vještina pisanja, čitanja, računanja, jezičnih vještina, kao i do smanjenja napetosti i hiperaktivnosti.

Brain Gym metodu koja se uspješno provodi u 80-ak zemalja svijeta,  razvili su Paul Dennison i Gail Dennison 1970. u Americi. Metoda počiva na rezultatima proučavanja mozga i utjecaju pokreta na rad mozga i procese učenja, jer mišljenje i učenje ne događaju  se samo u glavi, naši pokreti su zapravo ti koji dovode do rasta mozga.