MATEMATIČKO JUTRO U DJEČJEM VRTIĆU TRAVICA

Posljednjih nekoliko godina svakog prvog četvrtka u mjesecu prosincu, u organizaciji Hrvatskog matematičkog društva, a uz potporu Ministarstva znanosti i obrazovanja po školama i vrtićima se održava Večer matematike.

Aktivnost je to u kojoj sudjeluje dijete i roditelj. Budući da su na snazi  epidemiološke mjere i da se roditelji ne smiju  zadržavati u vrtiću duže od 15 minuta, danas (2. prosinca 2021.)  u vrtiću  smo organizirali Matematičko jutro za predškolce.

Djeci su ponuđene različite matematičke igre koje su poticale pozitivan stav prema matematici. Sudjelujući u ovim igrama otkrivena je zabavna strana matematike te spoznaja da se matematički problemi mogu uspješno riješiti.                                                              

 

 

MATEMATIČKO JUTRO U DJEČJEM VRTIĆU TRAVICA