STOMATOLOGINJA U DJEČJEM VRTIĆU TRAVICA

Da svoje zube od malena treba svakodnevno nakon svakog jela prati četkicom i pastom za zube naučili su svi vrtićanci danas u Dječjem vrtiću Travica.

S velikim oduševljenjem ali i s malom dozom straha, djeca 6 odgojnih vrtićkih skupina (100 djece) čekala su trenutak kada će im u sobu doći stomatologinja Branimira Tomljanović, mama našeg dječaka Maksa Alana Tomljanovića i njena asistentica Nina Vukelić.

Po svim odgojnim skupinama teta zubarica je pokazala djeci na velikom modelu zuba kako se pravilno četkaju zubi te koja je hrana zdrava, a koja to nije.

Posebno je naglašeno da slatkiši nisu zdravi i da ih jedemo samo ponekad, onda kad nam je rođendan, zdrave su jabuke i ostalo voće i povrće koje grizemo i naravno, korica kruha, ali ukoliko slatkiše  pojedemo trebamo odmah oprati zube. To je jako važno!

Pregledom zuba djece ustanovili smo da velika većina djece ima zdrave zube i da ih redovito pere.

Teta zubarica je pohvalila djecu za dobru suradnju i podijelila im diplome i značke za hrabrost.

Ovom prilikom zahvaljujemo se stomatologinji Branimiri Tomljanović na odazivu za edukaciju djece i na suradnji sa vrtićem.