DANI KRUHA U DJEČJEM VRTIĆU TRAVICA

Dani kruha-dani zahvalnosti za plodove zemlje obilježavaju se svake godine tijekom listopada.

Obilježavanje Dana kruha u vrtiću pridonosi potpunijem odgoju i obrazovanju za zaštitu okoliša, upoznavanju i očuvanju biološke raznolikosti Hrvatske, podizanju svijesti o ekološkoj poljoprivredi i zdravoj prehrani, a temelji se na izgrađivanju stavova i stvaranju pravilnog emocionalnog odnosa djeteta i prirode.

Cilj obilježavanja Dana kruha bio je upoznavanje djece s procesom nastanka kruha, upoznavanje s raznim plodovima jeseni, voćem i povrćem te promicanje zdrave prehrane . U skladu sa istim provodile  su se s djecom različite igre i aktivnosti.  

U nedjelju 17. listopada 2021. u 10 sati dvoje vrtićke djece i odgojitelj donijeli su na oltar Senjske katedrale različite  jesenske plodove kao i kruh kojeg su djeca u petak, u jutarnjim satima sa svojim odgojiteljima umijesila.