Povodom povratka djece u svoj vrtić
(nakon adaptacije i dogradnje)
PU Ličko-senjska darovala je vrtić
edukativnim materijalom i elementima iz prometne kulture

 

             Obzirom da su djeca jedna od najranjivijih skupina sudionika u cestovnom prometu Policijska uprava Ličko-senjska u cilju edukacije i upoznavanja sa prometnim pravilima, a samim time i opasnostima koje svakodnevno prijete u prometu, odnosno što bolje pripreme djece za samostalno sudjelovanje u prometu, iz sredstava osiguranih u Nacionalnom programu sigurnosti cestovnog prometa kupila je nekoliko vrlo zanimljivih elemenata koje će služiti za upoznavanje djece sa prometnim pravilima.

            Sukladno  navedenom, Dječjem vrtiću Travica iz Senja  predan je komplet vrlo prakričnih prometnih znakova i semafor, zatim jastučići sa prikazom prometnih znakova, Piktogram koji se sastoji od više igara u kojima je potrebno prepoznati i pravilno složiti prometne elemente, puzzle, mini prometne znakove i druge slagalice.

            Cilj je da djeca od najranije dobi kroz igru nauče: pravilan i siguran način kretanja na putu od kuće do vrtića, čime se sve i na koji način upravlja prometom, što znače boje na semaforu i kada se smije prijeći kolnik, koje znakove daju policijski službenici koji upravljaju prometom i što znače, pravilan način prelaska kolnika i obvezu prelaska na dijelu gdje je obilježeni pješački prijelaz, način kretanja gdje nema nogostupa i u uvjetima smanjenje vidljivosti (kiša, magla) i obvezu nošenja reflektirajućih dijelova odjeće radi bolje uočljivosti, način prijevoza u osobnim vozilima, obvezu korištenja sigurnosnog pojasa itd u čemu će naprijed navedeni elementi svakako pomoći.

            Pored rečenog na korištenje je predano i nekoliko Priručnika za odgojitelje, stručne suradnike i ravnatelje u dječjim vrtićima „Prometna preventiva od najranije dobi“ kako bi obnovili svoje znanje i upoznali se sa činjenicom kolika je važnost odgoja i obrazovanja djece rane i predškolske dobi za prometnu kulturu i sigrnost u prometu, propisima koji reguliraju  provedbu prometne preventive u dječjim vrtićima, osobitosti dječjeg razvoja i način učenja djece predškolske dobi.

            U ime Policijske uprave Ličko-senjske prigodne poklone uručio je policijski službenik Mirko Bićanić.