Mjesec knjige u odgojnim skupinama

 

       Tijekom mjeseca knjige (15.listopad do 15.studeni 2020.) u odgojnim skupinama održane su brojne aktivnosti vezane uz bajke i priče, slova i govorne igre u svrhu poticanja i razvijanja interesa prema knjigama i slikovnicama. U našem vrtiću njegujemo ljubav i kulturu knjige, estetske i etičke vrijednosti. Pažljivim usvajanjem vještina listanja slikovnica i odlaganjem knjiga na prikladno mjesto, njegujemo pravilan odnos prema knjizi, navike čitanja i slušanja, izražavanja kroz slikopriče, igrokaze, dramatizaciju…  U odgojno-obrazovnom radu odgojiteljice koriste dječje slikovnice primjerene dobnoj skupini djece. Ovoga mjeseca postali smo kreatori slikovnica, a naše sobe pretvorile su se u prave male pričaonice. Šarene ilustracije i priče stvorile su nam ugodnu i veselu atmosferu gdje je svako dijete pronašlo nešto za sebe.